Wnioski kredytowe
Pieniądze są ogromnie ważnym narzędziem w biznesie. Bardzo często firmy korzystają z kredytów. Kancelaria udziela wsparcia przy pozyskaniu kredytu. Przy małych kwotach kredytu wystarczy sporządzenie zestawień o aktualnej sytuacji dochodowej. Przy większych sumach bank wymaga sporządzenia wielu analiz. Fachowo sporządzony wniosek kredytowy zwiększa szansę na pożyczenie pieniędzy. 48 075 000 zł to najwyższa kwota kredytu obsłużona przez nas w ten sposób.
Z naszego doświadczenia wynika, że banki bardzo często proszą o dodatkowe prognozy lub uściślenie danych finansowych. Można zaoszczędzić sobie tych kłopotów zlecając nam opracowanie części lub całości wniosku kredytowego. Bardzo sprawdza się podział polegający na tym, że o sprawach kluczowych jak terminy spłaty, oprocentowanie, zabezpieczenie kredytu rozmawia kierownictwo firmy, aktualną sytuację finansową przedstawia księgowość firmy, a prognozy sytuacji firmy w okresie kredytowania wykonujemy my.
Banki często monitorują sytuację kredytobiorcy. W umowie kredytu na ogół jest zapisane, aby cyklicznie i bez spóźnień dostarczać mu różne zaświadczenia, zestawienia i sprawozdania. Nasi doświadczeni księgowi wezmą na siebie te obowiązki.
Pomoc w dotacjach
Obsługa projektu w celu pozyskania dofinansowania nie jest zadaniem łatwym. Z naszego doświadczenia wynika, że instytucje przyznające dotacje bardzo często proszą o dodatkowe prognozy lub uściślenie danych finansowych.
Można zaoszczędzić sobie tych kłopotów zlecając nam opracowanie całości lub części wniosku. Bardzo sprawdza się podział polegający na tym, że o sprawach kluczowych jak opis przedsięwzięcia i oczekiwanych korzyściach rozmawia kierownictwo firmy, aktualną sytuację finansową przedstawia księgowość firmy, a prognozy sytuacji firmy w okresie realizowania projektu wykonujemy my.
Chętnie przyjmiemy zlecenie na samodzielne zajęcie się wnioskami o dofinansowanie:
- powiatowe urzędy pracy: dofinansowanie wynagrodzeń, staże, utworzenie lub doposażenie stanowisk pracy, dofinansowanie składek ZUS,
- ZUS z zakresu prewencji wypadkowej.
Zakładanie spółek
Nasza kancelaria może otworzyć dowolny typ spółki lub działalność indywidualną. Usługa rozpoczyna się od rozpoznania potrzeb naszego Klienta, a dzięki temu można sporo zaoszczędzić nie tylko na kosztach rozpoczęcia biznesu, ale także na kosztach prowadzenia firmy i przede wszystkim na opłatach podatkowych. Stworzymy umowę spółki, uzyskamy wpis do KRS / CEIDG, numery REGON, NIP, rejestrację w ZUS.
Zapraszamy do naszej kancelarii, gdzie powiedzą Państwo, jaką firmę chcą prowadzić, udzielą pełnomocnictwa jednemu z naszych pracowników i po możliwe najkrótszym czasie dostaną papiery swojej firmy. Usługa „jedno okienko” jest polecana osobom, które stawiają w biznesie pierwsze kroki. Czy to dopiero zaczynają przygodę z własną firmą, czy też dokonują skoku jakościowego, na przykład zamieniają firmę jednoosobową na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Usługę polecamy także osobom prowadzącym rozległe interesy, które nieustannie zakładają nowe firmy i zwyczajnie nie mają czasu na bieganinę po urzędach lub sądach.
W ramach usługi „jedno okienko” część czynności wykonają osoby ze specjalnymi kwalifikacjami, np. notariusze lub radcy prawni. Jednak dla wygody naszych klientów, wszystkie sprawy wymagające przygotowania będą zlecane przez nas. Zakładanie działalności to nieoceniona pomoc dla tych, którzy jeszcze nie znaleźli sobie sprawdzonego prawnika.
Dzięki naszej usłudze założenie firmy jest szybsze oraz dużo łatwiejsze.
Likwidacja spółki
Mądrzy ludzie mawiają, że łatwiej spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością utworzyć niż zlikwidować. Dużo w tym racji. Przepisy nakazują postawić spółkę w stan likwidacji, sporządzić bilans otwarcia i zakończenia likwidacji, napisać sprawozdanie z działalności likwidatora(ów). Po co robić to samemu?
Życie pokazuje, że w okresie likwidacji, ale także w okresie przygotowań do likwidacji, wymagana jest ścisła współpraca biura rachunkowego z prawnikiem. Przykładowo trzeba wyliczyć, ile jeszcze lat obrotowych upłynie w okresie likwidacji i postarać się pokryć straty zyskami.
Ostatnie momenty dla spółki w likwidacji mogą bowiem z powodu wyprzedaży majątku być dochodowe pod kątem podatkowym. Czy można ominąć zakaz wypłat dla wspólników? Czy koniecznie trzeba ściągnąć wierzytelności, aby zlikwidować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?
Proponujemy prowadzić księgowość w ostatnich miesiącach funkcjonowania spółki i pomagać w wypełnieniu obowiązków formalnych, jak zgromadzenia wspólników, zgłoszenia w sądzie rejestrowym, sprawozdania finansowe i z działalności likwidatora(ów).